In het kader van de Haagse Vrijheidsweken gaan vandaag (zondag 29 april) de bunkers aan de Badhuisweg weer even open voor het publiek. In 1943 bouwde de Duitse bezetter in de Nieuwe Scheveningse Bosjes een commandocentrum bestaande uit een dertiental bunkers. Vanuit deze bunkers en enkele gevorderde villa’s voerde de ‘Verteidigungsstab Scheveningen’ het commando over de verdediging van Den Haag.
Stichting Atlantikwall Museum Scheveningen heeft op deze locatie een commandobunker, een manschappenbunker en een toiletbunker weer toegankelijk gemaakt en authentiek ingericht. Ook zijn er originele voorwerpen van Duitse en Geallieerde strijdkrachten tentoongesteld en kan men foto- en videomateriaal uit de bezettingsjaren bekijken.
De openstelling is morgen tussen 11 en 16 uur. De entree bedraagt 3 euro per volwassene, 1 euro per kind. Bezoekadres: Badhuisweg, ter hoogte van nummers 119-133, 2597 JM Scheveningen.
(foto: Stichting Atlantikwall Museum Scheveningen)
Duitse bunkers Badhuisweg weer open voor publiek
                                                    29 April 2018, 07:00 uur
                                                
                                            
                                                                                                                                                                                                                                        Geld & Recht